Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Zadnje teme
» Treba mi igrica
Sre Sep 18, 2013 4:43 am od Haubitza

» Treba mi film
Sub Sep 07, 2013 2:54 am od Mr.Peki

» Treba mi...
Pon Jul 01, 2013 1:28 am od Gerkhan11

» Treba mi film
Pon Jul 01, 2013 1:25 am od Gerkhan11

» Filmovi Download
Uto Jun 04, 2013 12:35 pm od Anonimus

» MAGAZIN casopis
Pon Maj 27, 2013 6:13 pm od Anonimus

» Crtani filmovi
Ned Maj 26, 2013 9:55 am od Anonimus

» Serije Strane - download
Uto Maj 21, 2013 7:22 am od Anonimus

» Man of Steel Prequel: Special Edition
Ned Maj 19, 2013 1:52 pm od Anonimus

Vizio shop majice
VIZIOshop.com - prodavnica za majice
E-republik
Decembar 2016
PonUtoSreČetPetSubNed
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Kalendar Kalendar

Viglink

Poruke duhovnika

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Poruke duhovnika

Počalji od Admin taj Sub Mar 17, 2012 9:15 am

Ovde postavljajte klipove sa duhovnim poukama. Evo jedne za pocetak:

Admin
Admin

Broj poruka : 188
Datum upisa : 27.05.2011

Pogledaj profil korisnika http://skynet.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Re: Poruke duhovnika

Počalji od Admin taj Ned Nov 04, 2012 12:17 pm

0 БРАКУ
"Господ каже нашој праматери Еви:
Зато што си послушала змију,
зато ће од сада воља твоја
бити под влашћу твога мужа
Господ нам сам отвара пут и открива каква је Његова света воља. Његова света воља се јавља преко родитеља. Ако будемо слушали родитеље ићи ће све добро и биће благословено, а ако им се противимо нема ништа. Иде, иде, али више иде натрашке него напред. На пример, ти си заволео неку девојку па хоћеш по сваку цену. А отац и мајка кажу: „Ма сине није она за тебе". Али не вреди, завезао враг ум, заробио те и хоће, хоће. „Ма није сине то за тебе", кажу родитељи. „Наћи ћемо теби другу". Ма неће другу, хоће ту по сваку цену. Узму се. Мисли идеална. Воле се, кроз неко време изгустира се, то прође и нема ништа. Најбоље је кад се родитељи раније договоре, кад није велика разлика у годинама, и ако се никад нису видели. Најбоље је кад се развије љубав у браку. Тада се не улази у брак са планом, обоје имају благослов родитеља и после иде најбоље... Брак, није то неки леп живот, сладак... Још како је горак. Тек после видиш да ниси слободан. Да си везан, још како везан.
Супруга треба да буде послушна супругу.
После пада Господ је дао велику власт мужа над женом. Господ је казао праматери Еви: „Зато што си послушала змију, зато ће од сада твоја воља бити под влашћу твога мужа". Није то потчињеност, него да не би било код брачних другова разномишљење, брачни другови треба да буду једним духом. Црква се стално моли: Дај нам да једним мислом, једним срцем славимо тебе, Бога. Брачни другови су као два тела једно, једномишљеници значи, једномишљење, што хоће муж, оће и жена и обрнуто.
Кад су једномишљеници, ево мир, ево рај.
Ева се није саветовала са Адамом о понуди змије, она је одлуку донела сама.
Наше мајке крше ту заповест, у духовном смислу, после немамо мира и покоја, стварамо пакао у себи и око нас и сви они који с нама живе немају мира. Тим својим поступком оне стварају пакао себи, мужу своме и деци својој и зато бива у породичном кругу пакао. Нема слоге, нема једномишљења. Муж каже једно а она друго. Ако би ти послушала заповест Господњу да ће твоја воља бити под влашћу твога мужа, кад би за тебе важила реч твога мужа ма какав он да је, Господ би због твоје послушности учинио да он буде племенит и да буде најбољи. Не слушаш ти свога мужа, него Господа, то је заповест Господња. Али, ето, наше мајке то не знају нити има ко да им објасни. То тако бива на целој земаљској кугли, њих двоје не могу да се сложе, ратују, нема ни мира ни спокоја.
У Београд ми је 1943. г. дошла једна богомољка и донела неке ствари за манастир и тражи од мене да се ја молим за једну породицу. Муж и жена из те породице су имали двоје деце, девојчицу од девет година, која је била паралисана, и сина који је био трговац код једне чувене београдске породице. Када сам се искрено почео молити
за ту жену и њених двоје деце имао сам много невоља и искушења. Ни мира, ни спокоја нисам имао. Отишао сам код свог духовника да се исповедим и кажем да кад год се молим за ту породицу немам ни мира ни спокоја. Он мени каже: „ Моли се, моли се ти за њих".
Ја сам наставио да се молим, али и даље нисам имао ни мира ни спокоја. Дође та богомољка у манастир и ја је замолим да каже нешто више о тој жени и њеној деци. Она ми је
20
испричала да је та жена била удата за једног Јеврејина у Битољу. Добила је са њим мушко дете које су након средње школе послали да се школује за трговца у једну богату, београдску, трговачку породицу. Они су сматрали да ће се боље школовати за трговца у тој породици. Син је примљен и мајка га је често обилазила. После неког времена и она се запослила код истог трговца да одржава чистоћу у магазину. Кад се вратила кући мужу је рекла да је одлучила да га напусти и да не може више с њим да живи. Она тада није ни знала да је с мужем опет остала у другом стању. Он ју је преклињао да остане, јер су све време живели у слози, без расправа, она је била хришћанка, крстила је прво дете и требала је да крсти и ово друго. Све што су она и муж у животу радили, радили су због деце. Сада више није хтела ништа, већ само хоће да иде. Он већ ожалошћен, када је схватио колико је тврдоглава, пустио је да иде.
Након тога она је отишла у Београд и радила је у тој београдској породици. Ја сам у Београд ишао где она ради, да причестим то њено дете. Девојчица није баш ни здрава умом, а не може ни рукама ни ногама. Све што јој је муж казао, све се обистинило.
Ето, много шта нисмо знали а Господ нам открива, и сад нам остаје још да се потрудимо да будемо добри."

Отац Тадеј

Admin
Admin

Broj poruka : 188
Datum upisa : 27.05.2011

Pogledaj profil korisnika http://skynet.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

- Similar topics

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu